Qaj virak

Qaj virak смотреть последние обновления за сегодня на .

Stresi ndikon në aftësinë riprodhuese të një çifti/ Vijnë dhe thonë se e kemi provuar 1 muaj…

6238
26
0
00:02:10
04.03.2020

Stresi ndikon në aftësinë riprodhuese të një çifti. Përherë e më shumë hasim njerëz që thonë, se megjithëse analizat dalin mirë, nuk arrijnë dot të bëjnë një fëmijë. “Stresi është faktori kryesor dhe këtë e tregon akoma më shumë fakti, që ka çifte, që i nënshtrohen procedurave invitro dhe pas kësaj gruaja bie shtatzanë, pasi e kanë qetësuar mendjen, dhe e kanë një fëmijë”, thotë Kristina Kristo, Obstetër-Gjinekologe. Me përvojë punë prej gati 10 vjetësh edhe në spitale në Greqi, gjinekologia na tregon se çfarë vëren në punën e përditshme. “Vijnë të stresuar edhe 25 vjeçare dhe thonë se e kemi provuar 1 muaj dhe nuk po bëj fëmijë. Por kur një çift vendos të bëhet më fëmijë, 12 muaj i kanë në dispozicion, ndaj nuk duhet ta përjetojë keq”, thotë ajo. Numri i lindjeve në vend po vjen në ulje nga viti në vit dhe në këtë ndikojnë sa faktorët ekonomikë aq edhe ata socialë. “Një arsye është që gratë lindin një fëmijë, dhe e lënë më kaq. Një arsye tjetër është që çifti nuk marrin guximin të bëjnë fëmijë dhe kjo rrit moshën kur bie shtatzënë për herë të parë”, shprehet ajo. Mosha, stili i jetës, duhani, alkooli, smogu, ulin fuqinë riprodhuese të njeriut. Por kur është mosha optimale për të patur në fëmijë. “30 vjeç është shumë mirë, pasi ti ke vënë bazat për jetën, je njohur me partnerin, ke shkollim dhe punë. Edhe ta lësh pas të 40-ve, që je krijuar si personalitet, ka vështirësi, pasi trupi është lodhur. Mund të ndihesh 25 vjeçar, por trupi është 40 vjeçar.”, përfundon ajo. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopChannel

Caj od virka-Simply by Martina

16713
146
3
00:01:55
22.04.2016

Hvala na gledanju! Mozete me jos pronaci Twitter 🤍 Instagram 🤍 Mail simplybymartina🤍gmail.com

Ylli Merja: Çaji që ju rrëzon 10 kg në muaj, ja cili është

157354
1278
66
00:02:35
14.03.2022

#rrezedielli #reportTV

Koha ideale per shtatzani dhe kur bëhet vonë për një grua të mbete shtatzënë? | Shkurt Dhe Shqip

34421
582
46
00:06:03
02.04.2021

Kur është koha e përsosur për të mbetur shtatzënë? Çfarë ndodh nëse mbeteni shtatzënë në një moshë të avancuar? Dhe kur do të jetë vonë për gratë të krijojnë familjet e tyre? Përgjigjet mund t’i gjeni në këtë video. Shikim te këndshem! Pajisjet e mia Kamera (Apple iPhone 11 Pro Max, 256 GB) * 🤍 Mikrofoni * 🤍 Drita * 🤍 Tripodi i kamerës (per Apple iPhone) * 🤍 Faleminderit per shikimin! Ju pelqeu videoja? Ma leninje abonoment ne kanalin tim ne Youtube: 🤍 Email: shkurtdheshqip🤍hotmail.com #mosha #shtatzani #familja *Kjo është një Affiliate-Link. Nëse klikoni në këtë link dhe blini diçka, ne do të marrim një komision. Ju nuk do të keni ndonjë kosto shtesë dhe do të mbështesni projektin tonë. Ne ju falënderojmë për mbështetjen tuaj!

Bima që ju rregullon ciklin. Ylli Merja: Gratë në menopauzë nuk duhet të ndalin.... @News24Albania

150183
1447
73
00:27:02
12.05.2020

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: shorturl.at/dyO67 Ndiq News24 ne facebook : 🤍 Ndiq News24 ne instagram : 🤍 Ndiq News24 ne Twitter : 🤍 #news24albania #news24 #lajmeshqip #lajme #lajmifundit 🤍Vila24News24 🤍News24Albania

Vajza dhe gra, kjo BIMË bën që të MOS keni nevojë të shkoni më tek GJINEKOLOGU

137907
1098
41
00:01:58
30.05.2018

Na ndiqni ne kanalin tone ne YOUTUBE JETO SHENDETSHEM Beni video share ne profilet tuaja ne facebook. Ju faleminderit Na ndiqni ne faqen 🤍

TV DR | "Smilje i bosilje" | Kako da prirodno uklonite miome i ciste

143957
2795
163
00:19:23
16.05.2020

Među čestim ginekološkim problemima su ciste i miomi, koji mnogim ženama zadaju nelagodnost. Maja Kovač Vujović u ovoj emisiji priprema: * čaj protiv mioma i cista * recept sa medom protiv mioma i cista * kupka od hajdučke trave protiv mioma GLEDAJ BEZ STRAHA - TV DR Dostupan na svim Telekom platformama, kao i u okviru Orion kablovskog operatera.⁣⁣⁣ Pozicije: Telekom: 119 Supernova: 23 Orion: 14

Bimë ideale për të mbetur shtatëzënë - Virak

1222
7
0
00:00:24
23.10.2022

Çaji VIRAK - Shëndeti Manteli i Zonjave Emërtimi latin: Alchemia vulgaris Disa nga të mirat që i sjell kjo bimë: Është bima ideale për të mbetur shtatzënë Kjo bimë konsiderohet si ilaçi më i mirë natyral për trajtimin e paaftësisë për të mbetur shtatzënë. Kjo për shkak se bima vepron si rregullator natyral i hormoneve, e sidomos atyre që janë të rëndësishme kur përpiqeni të mbetni shtatzënë.

Ako 15 dana zaredom pijete ČAJ OD LOVOROVOG LISTA, ovo će se dogoditi Vašemu organizmu...

20185
1280
41
00:01:01
22.09.2022

🏥 MarioLAB - VODEĆA PRIVATNA PRAKSA ZA LIJEČENJE I ZDRAVSTVENU EDUKACIJU u HRVATSKOJ! 🤍marioLAB ✉️Adresa: M.Gupca 37 31500 Valpovo , Croatia 📱🖥️WEB STRANICA : 🤍 _ 👨‍⚕️ MarioLAB PROGRAMI LIJEČENJA : 👨‍👩‍👧‍👧 Svojim pacijentima ,osim VRHUNSKIH TERAPIJA, pružamo POSEBNO PRILAGOĐENE PROGRAME PRIRODNOG LIJEČENJA.PROGRAMI uključuju edukaciju o NAJZDRAVIJIM REŽIMIMA PREHRANE,INFORMACIJE O BOLESTIMA i najboljim načinima korištenja DODATAKA PREHRANI koji omogućuju TRAJNO I SIGURNO LIJEČENJE. ☎️ KONTAKTIRAJTE NAS NA TELEFON ( 📳 Viber ili WhatsApp-a ) : 098 9179 200 ILI 031 650 616 ( HRVATSKA ) +385 98 9179 200 or + 385 31 650 616 ( INOZEMSTVO ) 📝🗓️SAVJETOVANJE I DOGOVARANJE TERMINA OD PONEDJELJKA DO PETKA U VREMENU OD : 8-12 i 15-19 SATI ( PO SREDNJE EUROPSKOM VREMENU) 👨⚕️ Sve one osobe koje ne mogu doći u ordinaciju imate mogućnost DOGOVORITI KONZULTACIJE I SAVJETOVANJE direktno od Maria ( vlasnika i osnivača MarioLAB CANTAR ZDRAVLJA). _ 👍 Povežite se s nama na : Facebook:🤍 ✉️Email: labimario🤍yahoo.com 👨⚕️ Vlasnik : Mario ,bacc.occup. therapy ❤️ Hvala Vam što nas pratite!!! 👉 🏥O NAMA: MarioLAB - VODEĆA PRIVATNA PRAKSA ZA LIJEČENJE I ZDRAVSTVENU EDUKACIJU u HRVATSKOJ! Osnovani smo 2009. godine u Valpovu .2020 godine otvaramo novu zgradu i centar s najmodernijim svjetskim metodama za liječenje i rehabilitaciju naših pacijenata.Specijalizirani smo za liječenje akutnih i kroničnih ,ortopedskih,neuroloških,degenerativnih,reumatoloških bolesti te sportskih ozljeda.Koristimo strogo individualan pristup u radu s našim pacijentima.Nama su naši korisnici uvijek na prvom mjestu.Oni ne dobivaju samo najbolju šansu za liječenje njihovih tegoba nego dobivaju i iskustvo koje ih vraća u bolji i kvalitetniji život,bez tegoba i bolova.Korištenjem koncepta individualnog pristupa u liječenju naš medicinski kadar prilagođava tretmane specifičnim potrebama naših pacijenata. Personalizirana medicina u svom konceptu nudi medicinsku izvrsnost, što nam omogućava ponuditi vam nove oblike liječenja koji predstavljaju budućnost liječenja i rehabilitacije. Bez obzira o kojem se zdravstvenom stanju radi, sigurnost i zadovoljstvo pacijenata glavni su prioriteti u našem centru.U praksi radi visoko specijalizirani kadar s preko 22 godina iskustva rada s pacijentima.Zato s ponosom možemo reći da smo svih godina rada našeg centra imamo privilegiju raditi s pacijentima ne samo iz Hrvatske nego i 60 zemalja svijeta". NAPOMENA!: „MarioLAB Youtube kanal i njegov vlasnik gosp. Mario Labudović ( viši fizikalni terapeut-smjer radna terapija) stavljaju videozapise samo u opće informativne svrhe.Ne smiju se koristiti za samopostavljanje dijagnoze i nisu zamjena za pregled liječnika,liječenje,dijagnozu i recept ili preporuku.Ne biste smijeli mijenjati svoj zdravstveni režim ili prehranu prije nego se obratite svome izabranom liječniku ili medicinskom stručnjaku te od njih zatražite liječnički pregled,dijagnozu i preporuku.Uvijek potražite savjet liječnika ili drugog zdravstvenog djelatnika ako imate pitanja u vezi sa Vašim zdravstvenim stanjem.“ ❤️Hvala na gledanju! 👋Vidimo se u slijedećem videu! Music: 🤍

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu

40177
495
15
00:02:36
29.12.2019

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më seriozet, janë shumë të zakonshme te vajzat e reja dhe te gratë. Zakonisht, këto probleme shëndetësore vijnë si rezultat i baktereve, viruseve, apo edhe tumorit Gynecological problems, which can range from the easiest to the most serious, are very common in young girls and women. Usually, these health problems result from bacteria, viruses, or even tumors

Çfarë të bëjmë për të patur fëmijë?

163342
3035
116
00:08:51
30.12.2020

#Teologe #MerjemLumi #Ligjerata Ky eshte kanali zyrtar i Merjem Lumi. Per tu abonuar klikoni ketu: 🤍 Gjithashtu mund te me ndiqni ne: Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 TikTok: 🤍

Dëshiron të ngelesh shtatzënë, Ja çfarë duhet të dish

69275
463
00:03:00
08.03.2020

Na ndiqni ne kanalin tone ne YOUTUBE JETO SHENDETSHEM Beni video share ne profilet tuaja ne facebook. Ju faleminderit

Manteli i Zonjave, bima që dhuron veti të shumta shëruese për organizmin

10822
124
0
00:10:10
27.08.2020

Pini çaj rreth 30 minuta para çdo vakti. Bima përmban taninë dhe si rrjedhojë nuk rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga mungesa e hekurit. Bimët e pasura me taninës duhet të përdoren 30 minuta para ngrënies ose 2 orë pas, për shkak të aftësisë së tyre për të precipituar proteinat nga indet. Nëse kjo ndodhë në të njëjtën kohë me tretjen, mund të bëhet më e vështirë ndikimi i saj. Drink tea about 30 minutes before each meal. The plant contains tannin and is therefore not recommended for people suffering from iron deficiency. Plants rich in tannins should be used 30 minutes before meals or 2 hours after, due to their ability to precipitate proteins from tissues. If this happens at the same time as digestion, its impact may become more difficult.

VIRAK - MAGIČNA ŽENSKA BILJKA

27120
269
11
00:14:06
29.06.2020

UČINITE NEŠTO Za SVOJE ZDRAVLJE : POSETITE NAS : 🤍 i PRETPLATITE SE NA NAŠ KANAL ... Hvala Što Nas Pratite...

Çaji i kamomilit, ja për çfarë problemi shëndetësor mund ta përdorni!

21420
194
2
00:01:46
19.10.2019

Për shekuj me radhë, njerëzit kanë konsumuar çaj kamomili për aromën e tij të shijshme dhe efektet relaksuese. Në fakt, kjo është zgjedhja e parë e shumë njerëzve si një pije freskuese para se të shkojnë në shtrat. Është llogaritur se çdo ditë konsumohen mbi 1 milion gota çaj kamomili! For centuries, people have been consuming chamomile tea for its delicious aroma and relaxing effects. In fact, this is the first choice of many as a refreshment before going to bed. It is estimated that over 1 million cups of chamomile tea are consumed every day!

Mërgimtarja nga Zvicra përgatit çaj bio me fruta!

5643
22
1
00:13:11
16.12.2021

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

A eshte i demshem caji i gjelber dhe ate dobeson?Dr.Agron Rexhepi

52255
155
2
00:01:18
13.12.2016

BASHKOHU ME NE-LIKE 🤍

Caj virak

3751
28
4
00:00:37
10.01.2021

Evo šta sve leči KANTARION i kako se koristi

276428
2972
65
00:03:37
22.06.2020

Evo šta sve leči KANTARION i kako se koristi ► Izvor: 🤍 ► FB: 🤍 ► Instagram: 🤍 ► Twitter: 🤍 ►Kontakt: biljkelekovite🤍gmail.com

CAJI VIRAK

5627
46
7
00:00:31
19.12.2020

🍃 Çaj Virak shoqja më e mirë e çdo femre 🍃Alchemilla Vulgaris🍃 Manteli i Zonjave🍃 Mrekullia e gruas 🤗 🍃 Çaji nga Virka apo lat.Alchemia Vulgaris, paraqet ndër mbrojtësit më të mirë të shëndetit reproduktiv të femrave. Për këtë në gjuhën angleze, bima Virak quhet ‘’ lady’s mantle’’, që në përkthim ka kuptimin ‘’mantel i gruas’’. Sipas Johan Kincora, njohësit të bimëve shëruese, rreth 30% të komplikimeve dhe problemeve gjinekologjike mund të shmangen vetëm duke konsumuar çajin Manteli i Zonjave- Virak. Kjo bimë është e pasur me vitamin C, tanine, acid salicilik (që është antibiotik natyral), flavanoide e prej të cilave ka shije të idhë bima. Për çfarë është veçanërishtë efikas çaji Virka ? 💢 Për vezoret policistike (cistat në vezore) ✔️ 💢 Për vezoret që kanë ndezje ✔️ 💢 Probleme me cikël menstrual të çrregullt apo jo të zakonshëm ✔️ 💢 Rreziku nga abortimi spontan apo humbja e shtatëzanisë ✔️ 💢 Infeksionet bakteriale dhe virusale ✔️ 💢 Çrregullimet hormonale, ndihmesa për të mbetur shtatzënë✔️ 💢 Prania e simptomeve të theksuara të menopauzë ✔️ 💢 Prania e llojeve të tjera të problemeve gjinekologjike si që janë miomat dhe të ngjashme ✔️

Veç bone çajin gati 😍 Rollada me sallam e kripur tamam per dite te nxehta | Winter | Nr. 490

1358
29
6
00:12:02
18.12.2022

5 veze Pak kripe 200 gr kos 5 luge gjelle miell 1 pluhur per pjekje (pecive) Pjekja 160° afro 20° minuta Kremi 200 gr djath krem Disa copeza djath te forte Kastraveca turshi apo cfare te keni Sallame e holle Nese e pergatisni ju befte mire 🥰💗 #shqip #nefisyemektarifleri #food #gatime #yemek #kosova #recetas

VIRAK LEČI SVAKI ŽENSKI PROBLEM AKO GA KORISTITE NA OVA 3 NAČINA

41110
324
13
00:06:11
26.10.2018

Za ovu fantasticnu biljku retko koja žena zna, a trebalo bi, jer rešava gotovo pa svaki "ženski problem".Virak je najbolji biljni izbor za lecenje neplodnosti.Pomaže kod sindroma PMS-a i menopauze.Koristi se i kod bolnih i obilnih menstruacija, jer sadrži tanine i adstringente koji normaliziraju krvarenje.Virak je idealan i za trudnice. Može da pomogne i kod slabe materice i da zaštiti trudnicu od spontanog pobacaja jacanjem materice.Takode pomaže i kod: krvarenja, uboda insekata, mucnine i povracanja, ekcema i dermatitisa, upale grla, blagih dijareja, posebno kod male dece, gihta i reume, hemoroida, cira na želucu. music - AGST - Relax (Vlog No Copyright Music) music - AGST - Life (Vlog No Copyright Music)

Thotë se ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi potencialin korruptiv

173
1
00:00:24
23.11.2022

Follow RTK:Thotë se ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit potencialin korruptiv Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

Rregullat për përgatitjen e çajit, sherebela humb vlerat nëse e ziejmë bashkë me…

33461
237
3
00:02:32
25.06.2020

Sot në ‘’ Rreze Dielli’’ vizituam punishten e agronomit Zef Gjeta, I cili na tregoi për benefitet e cajrave të ndryshëm, si mund ti konsumojmë ato por jo vetëm. Ai foli gjithashtu për benefitet e majltit dhe vajrave esencial. Ai thotë se ka disa rregulla për cajin, ku për bimët si dëllinjë, frut murrizi, mollë e egeër ose rrënjë si cikore apo bimë tjetër duhet të zihen bashkë me ujin për 10 minuta. ‘’ Ndërkohë që cajrat e tjera si sherbela…. janë cajra që nuk duhet të zihen, duhet të marrim ujin e pastër, e ziejmë ujin dhe pastaj e hedhim cajin brenda. Këto gjethe I lëmë 7-8 minuta dhe I konsumojmë’’ shprehet ai. Përndryshe këto cajra I humbin vlerat e tyre, prandaj duhet të moz zihen me ujë.

Virak najbolji prijatelj žena

20296
370
89
00:02:03
20.08.2018

Virak, vrkuta, gospin plašt, alhemijska ruža ili biserak. Sve su to nazivi za ovu malu, lepo biljku na kojoj se rosa zadržava dugo i liči na biser. Virak (Alchemilla vulgaris) je odličan biljni lek za neredovno, izostale, a posebno preobilne i bolne menstruacije. U tu svrhu koristi se pomešan sa hajdučkom travom. Za lečenje odliva i jačanje zida materice toj kombinaciji treba dodati i rusomaču. Sadrži velike količine tanina, flavonoide i malo salicilne kiseline. Dobar je i bezbedan lek za zaustavljanje proliva. Jak čaj od virka pomaže kod upaljenih desni. Francusko istraživanje iz 1986. pokazalo je da virak sprečava razvlačenje elastičnih i vezivnih vlakana, pa je dobar biljni lek za lečenje strija, celulita i usporavanje starenja kože (za ovu svrhu najbolje ga je pomešati sa rastavićem). Više o virku i drugim lekovitim biljkama pročitajte na: 🤍 Pratite nas i na Facebook-u na: 🤍

Virak ili Vrkuta lekovita svojstva

34202
69
0
00:00:52
07.01.2015

Lekovita svojstva i kako se priprema čaj od virka. Najpoznatija biljka za ženske probleme. Opširnije 🤍

ŽENE,STAVITE NA ULOŽAK OVO ULJE I REŠITE SE SVIH GINEKOLOŠKIH PROBLEMA

1018330
21694
00:03:36
27.10.2020

Ulje čajevca je delotvorno lekovito i pomaže kod mnogih zdravstvenih stanja ali se oko upotrebe istog konsultuje sa svojim lekarom. Medicinsko delovanje čajevca Eterično ulje čajevca može se koristiti NERAZBLAŽENO za lečenje rana, posekotina, alergijskih reakcija na koži, rana usled uboda insekata, gnojnih rana, dijabetičnih rana koje sporo zarastaju, čireva na koži, bradavica po rukama, kao i genitalnih bradavica (kondiloma),vaginalnih infekcija, gljivičnih infekcija stopala (Tinea pedis), kao i gljivičnih infekcija nokta (Onychomycosis).

Kujdes nga Çaji i GJELBERT dhe XHENXHEFIL ne SHTATZANI | PSE TE BEJ KUJDES ME CAJ SHTATZENA |

3940
23
7
00:04:36
22.05.2020

#Caji #Gjelbert #Shtatzania Ne kete video ju shpjegojme pse duhet te beni kujdes gjate shtatzanise ne pirjen apo konsumimin e cajit te gjelbert apo jeshil dhe cajit xhenxhefil. E dijme se keto cajra jane perplot perfitime shendetsore por duhet te beni kujdes t'i perdorni ne menyre te moderuar. Per me teper ndiqeni videon dhe poashtu mos harroni te beni SUBSCRIBE kanalin tone.

Rrefehet Luizi: Nga semundja tek kercenimet ndaj banoreve deri tek cmimi i madh

18936
167
18
00:05:05
07.05.2023

Rrefehet Luizi: Nga semundja tek kercenimet ndaj banoreve deri tek cmimi i madh

Recetat popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare

6294
49
0
00:01:14
25.09.2020

Ja si të shpëtoni nga gurët në veshka dhe infeksionet urinare me disa mënyra 100% natyrale

Назад
Что ищут прямо сейчас на
qaj virak _akash kailashiya rek xiaomi earphone 2 pro san andreas odia news source offensive composing music uzbek uzum seller rekrap cam l32 frp unlock obs h.264 or hevc free plugins cinema 4d bihar ki shaadi 子牛 инвестиции в стикеры кс го play sandbox xosqedem END OF ZOE